New York’ta suç oranları artıyor

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Ali Çınar – New York Emniyet Müdürlüğünden yapılan resmi açıklamada,  2020’nin 11 ayında New York City’deki silahlı çatışmaların yıllar içinde görülmemiş seviyelere yükseldiğini söyledi.Genel olarak suç sabit kalırken, silahlı saldırı sayısı Kasım ayında % 112 arttı.

Polis, geçen ay 115 ve Kasım 2019’da 51 silahlı saldırı olduğunu açıkladı..Yıl boyunca, atışlar geçen yılın aynı dönemine göre 2020’nin ilk 11 ayında% 95 (1.412’ye karşı 721) arttı.

NYPD den yapılan açıklamada, bir ateş etmekle suçlananların% 40’ının geçmişte silah bulundurma tutuklaması geçirdiğini, ateş eden kurbanların% 21’inin de silah bulundurduğunu söyledi..Şiddet suçları konusunda, cinayetler de hem ay hem de yıl için arttı.New York’ta öldürülen kurban sayısında 2020’de geçen yıla göre% 38’lik bir artış (422’ye karşı 305) oldu.Nefret suçlarından azalma  öldüğünü belirten NYPD Yetkilileri, Pandemi nedeni, Asya kökenli kişilere karşı koronavirüs bağlantılı nefret suçlarında olduğunun altı çizildi.

NYPD,teşkilat içinde Polislerin ve vatandaşlarının ortak bir refah duygusu için daha samimi  bağlar kurmaya devam ettiğini söyleyerek, müfettişlerin, mahalle koordinatörleri  ve gençlik görevlilerinin yanı sıra devriye gezen üniformalı her memurların , tüm New Yorkluların talep ettiği diyaloğu uygulamaya çalıştıklarını açıkladı.

New York Emniyet Müdürü  Dermot Shea, “Zorluk ne olursa olsun, NYPD memurlarımız bu yılı en iyi şekilde  bitirmek için kararlılık gösteriyorlar dedi. Ayrıca,Emniyet Müdürü Shea, “New Yorkluların hak ettiği polis modelini yeniden tasarlama çalışmalarımız, şehrimizdeki herkesin ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde teşkilatımız üzerine düşen görevi yapıyor dedi.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.