Biden: Birleştirici bir başkan olacağım

WILMINGTON (TURKISH JOURNAL) – Ali Çınar – ABD’deki 59. Başkanlık yarışında 46. Başkan olarak seçilen Joe Biden ve ülkenin ilk kadın Başkan Yardımcısı olarak seçilen Kamala Harris ortak bir zafer konuşması yaparken, Biden “Bana oy vermeyenler için de çalışacağım diyerek, “ayrıntıcı değil, birleştirici başkan” olacağının sözünü verdi.

Seçilmiş Başkan Biden ve Seçilmiş Başkan Yardımcısı Harris, Biden’ın evinin ve Biden Seçim Kampanya merkezinin bulunduğu Delaware’nin Willmington kentinde bir zafer konuşması yaptı.

Sahneye gelen seçilmiş Başkan Yardımcısı Harris, Amerikan halına teşekkür edererek, “Bu seçimde, tam da demokrasimiz oy pusulasında, Amerika’nın ruhu tehlikedeyken ve dünya izlerken, Amerika için yeni bir gün başlattınız. Amerika Birleşik Devletleri’nin bir sonraki Başkanı olarak Joe Biden’ı seçtiniz” dedi.

Daha sonra koşarak sahneye gelen ABD’nin 46. Başkanı olarak seçişlen Joe Biden da konuşmasında, “Millet, bu milletin halkı konuştu. Bize açık bir zafer kazandırdı. İkna edici bir zafer. Biz, halk için bir zafer. Bir başkanlığa ulusun tarihinde şimdiye kadar verilen en çok oyla kazandık. 74 milyon.” ifadelerini kullandı.

“İşimiz Covid’i kontrol altına almakla başlıyor”

Konuşmasında, “Ben gururlu bir Demokratım ama, bir Amerikan başkanı olarak yöneteceğim. Bana oy vermeyenler kadar bana oy vermeyenler için de çok çalışacağım. Amerika’daki bu acımasız şeytanlaştırma dönemi bitmeye başlasın. burada ve şimdi.” ifadelerini kullanan Biden “İşimiz Covid’i kontrol altına almakla başlıyor.” dedi.

“Birleştiren bir başkan olacağım, bana oy vermeyenler için de çalışacağım”

Konuşmasında “Bana oy vermeyenler için de çalışacağım” diyen Biden şunları kaydetti:

“Bölmek yerine birleştirmek isteyen bir başkan olacağıma söz veriyorum. Kırmızı devletleri ve mavi eyaletleri görmeyen – sadece Amerika Birleşik Devletleri’ni gören”

Biden zafer konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı;

“Scranton’da çocukken evimizden çıkarken dedem dedi ki, ‘Joey, inancını koru’. Anneannemiz hayattayken ‘Hayır, yay. İnancını yay! Tanrı Amerika’yı korusun’ dedi.

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.