Beyaz Saray: Başkan Trump’ın oksijene ihtiyacı yok, ilaç tedavisine başlandı

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL)- COVID-19 teşhisiye müşahade altında tutulmak üzere Washington yakınındaki askeri hastaneye yatan Başkan Donald Trump’a Beyaz Saray doktorlarının tavsiyesi üzerine hastanede bir doz Remdesivir ilacı verildiği bildirildi.

Beyaz Saray Sözcülüğü yaptığı yazılı açıklamada Doktor Sean Conley’in Başkan Trump’ın tedavisiyle ilgili bilgi notu basınla paylaşıldı.

Açıklamada, Başkan Trump’ın yattığı Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde Beyaz Saray doktorlarının tavsiyesi üzerine cuma günü Remdesivir tedavisine başlandığı ve bir doz ilaç verildiği bilgisi yer aldı.

Başkan Trump’ın oksijene ihtiyaç duymadığı belirtilen yazışmada Doktor Conley şunları kaydetti:

“Bu öğleden sonra, Walter Reed ve Johns Hopkins Üniversitesi’nden uzmanlarla görüşerek, Başkanın daha fazla izleme için Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’ne taşınmasını tavsiye ettim,”

Conley Başkan Trump’ın son durumuyla ilgili şunları kaydetti:

“Bu akşam Başkanın çok iyi durumda olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum. Herhangi bir ek oksijene ihtiyaç duymuyor, ancak uzmanlara danışarak Remdesivir tedavisini başlatmayı seçtik. İlk dozunu tamamladı ve rahat bir şekilde dinleniyor.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.