ABD’deki Türk restorancı Epstein ve Weinstein’in masalarını kameraların önünde yaktı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’de cinsel tacizden hüküm giyen ünlü milyarder iş adamı Jeffrey Epstein ve ünlü Hollywood film yapımcısı Harvey Weinstein’in sık sık ziyaret ettiği restoranın sahibi Erzincanlı iş adamı Zeynel (Zach) Erdem, bu iki ünlü ismin oturduğu masayı kameraların önünde yakarak CNN’den Fox Haber kanalına kadar bir çok ana akım medyada haber oldu.

New York’a bağlı Long Island bölgesinde gelir düzeyi yüksek kesimin oturduğu Southampton kasabasındaki 75 Main adlı restoranının Türk sahibi Erdem, cinsel taciz suçlularını Epstein ve Weinstein restorana geldiklerinde oturduğu 1. No’lu masayı yakarak sembolik de olsa bu kişilerin isimlerini restoranının tarihinden silme girişimiyle büyük ses getirdi.

Eylemiyle, CNN, CBS, ABC ve Fox Haber gibi bir çok ana akım medyada yer bulan Erdem, bu konuda Turkish Journal’a yaptığı açıklamada, “Masayı kırdım, yaktım ve çöpe attım. Aslında bu bana kendimi çok iyi hissettirdi. Şimdi artık bu adamları (Epstein ve Weinstein) düşünmek zorunda değilim.” diyerek, “Bu kişilerin kötü enerjilerinden kurtulmanın yanı sıra, 75 Main’i ziyaret etmeyi planlayan herkese açık bir mesaj göndermek için” bunu yaptığını ifade etti.

Kendisinden yaşça küçük genç kızlarla restorana gelen Epstein’in kızların içki için yaşı tutmamasına rağmen, onlara içki verilmesi talebinde bulunduğu ancak kendilerinin yasayı çiğnemediğini belirten Erdem, cinsel taciz suçlularının restoranında hoş karşılanmayacağının bilinmesini istedi.

“Cinsel taciz” suçundan sabıkası olan ABD’li milyarder iş adamı Epstein 2019 yılında “seks amaçlı insan kaçakçılığı” suçlamasıyla tutuklanırken, cezaevindeki hücresinde ölü bulunmuştu.

Erdem’in diğer müşterisi ünlü film yapımcısı Weinstein ise, Mart 2020’de New York’ta yargılandığı davada “cinsel saldırı” ve “tecavüz” ile “ağır taciz”den suçlu bulunarak, 23 yıl hapis cezası almıştı.

Fotoğraf : Zach Erdem.

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.