Published On: Wed, Jun 24th, 2020

ABD’de bir günde 36 bin 350 yeni vaka rekoru

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’de 36 bin 358 yeni COVID-19 vakasıyla, nisan ayından sonra yeniden bir günde en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) pazar günü dünya çapında bir günde 183 bin vaka ile yeni vaka rekoruna ulaşıldığını açıklarken, ABD’de de yeniden nisan ayında ulaşılan bir günlük vaka rekoruna ulaşıldı. Ülkede bir çok eyalette salgının etkisini artırması nedeniyle bir günlük vaka sayısı 36 bin 358 olarak gerçekleşti. ABD genelinde ise toplam 2 milyon 300 bin COVID-19 vakası rapor edildi.

Vaka sayılarının arttığı Florida’da toplam 109 bin Covid-19 vakası görülürken, 7 bin 149 yeni vakanın görüldüğü California’da ise toplam 190 bin 222 vakası gerçekleşti.

Covid-19’un kontrol altına alınmasıyla hayatın yavaş yavaş normale dönmeye başladığı New York, New Jersey ve Connecticut eyaletleri, vaka ve can kayıplarının artışa geçtiği Alabama, Arkansas, Arizona, Florida, Kuzey Carolina, Güney Carolina, Teksas, Utah ve Washington eyaletinden geleceklere 14 gün karantina uygulanması kararı alırken, New York eyaleti bu konuda görev yapmak üzere 3 bin kişi görevlendirdi.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>