DSÖ, Coronavirüsü AIDS’e benzetti ve “hiç ortadan kalkmayabilir” dedi

CENEVRE (TURKISH JOURNAL) – Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin’den dünyaya yayılarak yüzbinlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip coronavirüsü COVID-19 salgınının hiç ortadan kalkmayabileceği konusunda uyardı.

Çin’e karşı tutumu ve gerçekleri doğru bir şekilde raporlamaması nedeniyle başta ABD olmak üzere birçok ülke tarafından sert eleştirilere maruz kalan DSÖ, COVID-19 salgınını AIDS’e yol açan “HIV” virüsüne benzetti ve virüs ortadan kalkmasa da AIDS hastalarına uzun ve sağlıklı bir ömür sunulduğunu bildirdi.

DSÖ’nün acil birimler bölümünde görev yapan Dr. Mike Ryan örgütün online toplantısında yaptığı açıklamada, “Bunu masaya koymak önemlidir: Bu virüs topluluklarımızda başka bir endemik virüs olabilir ve bu virüs asla geçmeyebilir” ifadelerini kullandı.

Ryan açıklamasında şunları kaydetti:

“Gerçekçi olmamızın önemli olduğunu düşünüyorum ve kimsenin bu hastalığın ne zaman ortadan kalkacağını tahmin edemediğini düşünüyorum. Bence bu konuda vaat yok ve tarih yok. Bu hastalık uzun bir probleme yerleşebilir veya olmayabilir. ”

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.