Published On: Wed, Apr 8th, 2020

New York’ta bugün de günlük en büyük can kaybı: 779 kişi yaşamını yitirdi

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – New York’ta üç gün duran can kayıpları iki gündür rekor artışla devam etti ve bir günde 779 kişi yaşamını yitirdi.

New York’ta üç gün duran can kayıpları son iki gündür rekor artışla devam ediyor.

New York Valisi Andrew Cuomo, eyaletin başkenti Albany’de düzenlediği basın toplantısında, coronavirüsü COVID-19 dolayısıyla bugün de 779 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Dünkü açıklanan 731 kişilik can kaybı da bir önceki günkü bir günlük en yüksek kayıp olarak kaydedilmişti.

Bu sayı, bir günde yaşanan en büyük can kaybı olarak gerçekleşirken, eyaletteki salgın yüzünden bugün kadarki toplam can kaybı 6 bin 268 oldu.

Vali Cuomo basın toplantısında yarıca, salgından ölenlerin anısına eyalet genelinde bayrakların yarıya indirileceğini bildirdi.

ABD genelindeki coronavirüs vaka sayısı 400 bini geçti

John Hopkins Üniversitesi’nin kayıtlarına göre, ABD’deki vaka sayısı 401 bin 166’ü geçerken, toplam hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 936’ı aştı.

New Jersey’de sağlık çalışanı ihtiyacı

New Jersey Valisi Phil Murhpy bugün yaptığı açıklamada, acilen sağlık çalışanı ihtiyacı olduğunu duyurdu.

Son günlerde virüsün hızlı yayıldığı eyaletlerden olan ve ABD’deki Türklerin önemli bir çoğunluğunun yaşadığı New Jersey’de hayatını kaybedenlerin sayısı bin 504’e, vaka sayısı da 47 bin 437’ye çıktı.

Eyalette bugüne kadar en az 7 Türk vatandaşı yaşamını yitirdi.

4 Ağustos’a kadar 60 bin can kaybı

Beyaz Saray’ın ABD’de aşı bulunanan kadar toplam 100 bin ile 240 bin arasında Amerikalının öleceğine ilişkin bir modellemesinden sonra, Washington Üniversitesi de bugün yaptığı tahmininde 4 Ağustos tarihine kadar 60 bin Amerikalının salgından ölebileceğini bildirdi. Üniversite daha önceki tahmininde 80 binin üzerinde can kaybı yaşanabileceğini belirtmişti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>