ABD korkutmaya devam ediyor: Pentagon 100 bin ceset torbası bakıyor

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki Coronavirüsü Görev Gücü’nün günlük basın toplantısında coronavirüsü’nden ölümlerin 2-3 hafta içinde yüzbinleri bulabileceğine ilişkin açıklamasının ardından bugün de Pentagon’un, Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı’na (FEMA) vermek üzere olası sivil ölümleri için 100 bin ceset torbası baktığı belirtildi.

200 binden fazla vaka sayısı ve 4 bin 500’ü aşan can kaybıyla coronavirüsüyle küresel savaşın en büyük cephesi olan ABD korkutmaya devam ediyor.

Başkan Trump’ın dünkü açıklamasında önümüzdeki haftalarda koronavirüs salgınından ölümlerin yükselebileceği konusunda uyarısının ardından, Pentagon’un potansiyel sivil kullanım için 100 bin askeri tarzda ceset torbası alımı yapacağı belirtildi. Pentagon’un FEMA’dan “İnsan kalıntı torbaları” adıyla gelen talebini tedarik etmeye çalıştığı ve stoğunda sadece 50 bin adet bulunduğu belirtiliyor.

Pentagon’un stoğunda bulunan yeşil naylon ceset torbalarını sağlayan Savunma Lojistik Ajansı’nın Birlik Destek birimi bazı üretici firmalarla görüştüğü ancak bir sipariş vermediği belirtiliyor.

FEMA acil yardım stoğunu tüketti

Bir FEMA yetkilisinin açıklamasına göre, kurum 11 milyon 600 binden fazla N95 yüz maskesini, 5 milyon 2 bin yüz kalkanı, 22 milyon eldiven ve 7 bin 140 solunumu cihazını ihtiyaç olan yerlere dağıtarak acil yardım stokunu tüketti.

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.