ABD küresel coronavirüsü sayısında 3’üncü sıraya çıktı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Yeni tip coronavirüsü (COVID-19) salgınının dünya genelindeki vaka sayısı 208 bin 300’e çıkarak 13 binden fazla kişinin ölümüne neden olurken, salgının en etkili olduğu ülkelerden ABD’deki aka sayısı 32 bin 722’yi, ölü sayısı da 416’a çıktı. 70 kişinin hayatını kaybettiği New York’ta vaka sayısı 15 bini geçti.

ABD’de COVID-19’lu vaka sayısı artarken bilanço da ağırlaşmaya devam ediyor. 

Coronavirüsü nedeniyle hazırlanan ekonomik kurtarma paketinin 1 trilyon dolardan 2 trilyon dolara çıkarmayı düşünen ABD, dünya genelinde COVID-19 vakasının en fazla görüldüğü ülkeler arasında üçüncü sıraya çıktı.

ABD’deki vaka sayısı 32 bin 722’ye, ölü sayısı da 416’ya çıkı. Ülkede virüsün en hızlı yayıldığı New York’taki vaka sayısı 15 bini geçerken, New York kentindeki vaka sayısı 9 bini aştı.

New York eyaletinde en fazla ölüm 70 kişiyle ülkenin ve eyaletin en büyük kenti New York şehrinde gerçekleşirken, şehir “felaket bölgesi” ilan edildi.

Günlük dezenfekte etme masrafları 300 milyon doları bulan New York kenti metrosunun salgının en fazla yayıldığı yerlerden biri olduğu belirtiliyor.

Bu arada, California, Illinois ve New York’un ardından Oregon eyaletinde de halka valiliklerce, zaruri ihtiyaçlarını alma dışında sokağa çıkmamaları emri verildi.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.