ABD, küresel seyahat uyarısını 4. seviyeye çıkardı

WASHINGTON – ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs COVID-19 salgını nedeniyle küresel seyahat uyarısını 4. seviyeye çıkararak vatandaşlarına uluslararası seyahat etmemeleri, yurt dışındakilere de ülkeye dönme çağrısı yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, COVID-19 nedeniyle küresel seyahat uyarısının 4. seviyeye çıkarıldığını açıkladı.

Amerikalılara uluslararası seyahat yapmamaları tavsiyesinde bulunan bakanlık yurt dışında bulunan ABD vatandaşlarına da “Hala ticari uçuş imkanı bulunan ülkelerde olan ve ABD’de ikamet eden vatandaşlar, yurt dışında süresiz kalmaya hazır değillerse ABD’ye dönüşlerini acilen ayarlamalılar” ifadesine yer verildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yurtdışında yaşayan ABD vatandaşları tüm uluslararası seyahatlerden kaçınmalıdır. Birçok ülke COVID-19 salgınlarını yaşıyor ve seyahat kısıtlamaları ve zorunlu karantinalar uyguluyor, sınırları kapatıyor ve vatandaş olmayanların önceden haber vermeden girişini yasaklıyor. Havayolları birçok uluslararası uçuşu iptal etti ve birkaç kruvaziyer operatörü operasyonları askıya aldı veya seyahatleri iptal etti. Uluslararası seyahat etmeyi seçerseniz, seyahat planlarınız ciddi şekilde bozulabilir ve süresiz olarak ABD dışında kalmak zorunda kalabilirsiniz.”


,

Leave a Reply

Your email address will not be published.