Biden, Trump’ın karşısına çıkmaya hazırlanıyor

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’deki 2020 Başkanlık seçimleri öncesindeki Demokrat Parti’deki ön seçimde, eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, son 3 eyaletteki seçimlerden de galip ayrılıp arayı açmasıyla partisinin adayı olarak Başkan Donald Trump’ın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Demokrat Parti’nin 2020 Başkan adayını belirleyeceği ön seçimde, partinin ileri gelenlerinin sosyal demokrat aday Bernie Sanders’a karşı desteklediği Biden’in 3 eyalette de kazanmasıyla, Sanders’ın yarıştan çekilmesi ve Biden’in Trump’ın karşısındaki partinin başkan adayı olması bekleniyor.

Demokrat Parti içindeki ön seçimde öne bulunan Joe Biden, Florida, Illinois ve Arizona’da da kazanarak tek rakibi Sanders’la arasındaki farkı daha artırdı.

Bazı eyaletlerde ön seçimler, koronavirüsü salgını nedeniyle henüz tamamlanamazken, Biden son seçim sonuçlarının ardından yaptığı açıklamada, Beyaz Saray’da salgınla mücadele konusunda liderlik gösterebilecek bir ismin bulunması gerektiğini ifade etti.

Konuşmasında, Sanders’a destek veren genç seçmenlere hitap ederek, onları da kazanma arzusundaki Biden, gençlerin beklentilerinin neler olduğunu bildiğini vurguladı.

Anket sonuçları, 18-44 yaş arasındaki Demokrat seçmenlerin çoğunluğu Sanders’a destek verdiği biliniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.