Published On: Fri, Mar 13th, 2020

Koronavirüsünün merkez üssü artık Avrupa, İtalya’da bir günde 250 kişi öldü

CENEVRE- Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Avrupa’da günlük bildirilen Covid-19 vaka ve ölüm sayısının Çin’i geçtiğini ve salgının merkezinin Avrupa olduğunu kaydetti.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus kurumun Cenevre’deki merkezinde sadece DSÖ yetkilileri ile kendisinin yer aldığı “sanal basın toplantısı” düzenledi.

Toplantıda, yazılı, e-posta ve telefonla gelen soruları yanıtlayan Ghebreyesus, Avrupa’da günlük bildirilen Covid-19 vaka ve ölüm sayısının Çin’i geçtiğini bildirdi.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Çin hariç dünyanın geri kalanından bildirilen daha fazla vaka ve ölüm sayılarıyla Avrupa artık Kovid-19 pandemisinin merkez üssü haline geldi.” dedi.

İtalya’da bir günde 250 kişi öldü

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede 100’den fazla ülkeye yayılan koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 4 bin 600’ün üzerinde insan hayatını kaybederken, İtalyan’da bir günde 250 kişi virüs yüzünden yaşamını yitirdi.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>