Published On: Thu, Nov 21st, 2019

Trump’ın çağrısına cevap veren Apple’dan Teksas’a 1 milyar dolarlık yatırım

Share This
Tags

NEW YORK – ABD’nin Çin’e karşı verdiği “ticaret savaşı”nda Başkan Trump’ın ABD firmalarına yaptığı ülkeye yatırım çağrısına cevap veren teknoloji devi Apple, Trump’ın Teksas’taki fabrikayı ziyaret ettiği gün, eyalete 1 milyar dolarlık yeni bir kampüs kuracağını açıkladı.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre, Teksas’ın Austin kentine, 1 milyar dolar yatırımla yaklaşık 278 bin metrekare büyüklüğünde yeni bir kampüs inşaatına başlandı.

2022 yılında tamamlanması ve 15 bin işçinin çalışacağı planlanan yeni kampüste firmanın yeni Mac Pro bilgisayarların üretimi de yapılacak.

Apple yeni kampüsün, şirketin yerel yatırımları genişletme planlarının bir parçası olarak, Amerikan ustalık ve yaratıcılığına olan güvenden dolayı, Teksas’ta yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Apple’ın yeni yatırımı, Trump’ın Çin’e karşı yürütülen ticaret savaşının bir parçası olarak görülürken, Trump, Apple’ın CEO’su Tim Cook, Hazine Bakanı Mnuchin ve kızı Ivanka Trump ile birlikte, Apple’ın yatırım yaptığı Austin’daki fabrikasında incelemelerde bulundu.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>