RaisaVanessa’dan New York Moda Haftası’nda Lambada esintileri

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Selçuk Acar – Türkiye’nin modacı ikizleri, Raisa ve Vanessa Sason, İstanbul merkezli RaisaVanessa markasıyla yakaladıkları başarılarını, New York Moda Haftası’nda (NYFW) “The Lambada” isimli defileyle uluslararası platforma taşıdılar.

Türk markası RaisaVanessa’nın “The Lambada” isimli İlkbahar-Yaz 2020 (SS20) koleksiyonu, NYFW takviminde yer alan defilelerin sunulduğu ana salonlardan biri olan Spring Stüdyoları Gallery 1’de gösterildi.

Defilenin ardından Turkish Journal’a konuşan Raisa ve Vanessa kardeşler, NYFW’de gerçekleştirdikleri ilk defilelerinde, Brezilya’nın ünlü dans ve şarkısı Lambada’dan ilham aldıklarını belirttiler.

Modaseverlerden yoğun ilgi gören, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Alper Aktaş ve eşi Filiz Aktaş’ın da izlediği defile, “couture, yarı-couture ve hazırgiyim” olmak üzere 135 parçadan oluştu.

Volanlar ve el işlemelerinin öne çıktığı koleksiyonda, İspanyol paçalar, frapeler, puantiyeler, kat kat etekler, fırfırlar, büyük kol ve yaka detayları, ipek organize kumaşlardan yapılmış formlar yer aldı.

Yabancı mankenlerin yanında, Türkiye’den Deren Talu ve Gizem Barlak’ın da iki ayrı elbiseyle podyuma çıktıkları defilenin set ve show direktörlüğünü “Uğurhan Akdeniz Special Events & Fashion Shows” üstlendi.

Soho’da Pop-up mağaza

RaisaVanessa, yeni koleksiyonu Lambada’nın da yer aldığı yeni tasarımlarını, Manhattan’ın Soho semtinde, 204 metrekarelik pop-up mağazada 30 Eylül’e kadar satışa sundu.

Defilenin ardından sahne arkasında defileyi izlemeye gellen bir çok ünlü modaseverle birlikte poz veren Raisa Vanessa kardeşler, Turkish Journal’ın sorularını cevapladılar. (Fotoğraflar: Turkish Journal)

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.