Pence’den genç subaylara “savaş” vurgulu mezuniyet konuşması

WEST POINT (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence West Point Askeri Akademisi’nin 2019 mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “hayatınızın bir bölümünde Amerika için savaş meydanında olacağınız kesin bir gerçeklik” ifadesini kullandı.

Başkan Yardımcısı Pence Anma Günü (Memorial Day) hafta sonunda New York eyaleti sınırlarındaki West Point Askeri Akademi’nin diploma törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Pence, ABD Askeri Akademisi tarihindeki en farklı etnik geçmişe sahip 975 öğrencinin diploma töreninde, yeni mezunlara, dünyanın tehlikeli bir yer olduğunu belirterek, savaşı beklemeleri gerektiğini ifade etti. Pence konuşmasında genç subaylara, “hayatınızın bir bölümünde Amerika için savaş meydanında olacağınız kesin bir gerçeklik” “erleri savaşa sokacaksınız, bu olacak” ifadelerini kullandı.

Pence şunları kaydetti:

“Bazılarınız Afganistan ve Irak’taki radikal İslami teröristlerle mücadeleye katılacaksınız. Bazılarınız Kuzey Kore’nin barışı tehdit etmeye devam ettiği Hint-Pasifik’teki ve Kore Yarımadası’ndaki savaşa katılacaksınız ve giderek militarize olan Çin’in bölgedeki varlığımıza tehlike oluşturmasına karşı mücadeleye katılacaksınız “

Genç subaylara, “Bazılarınız, uluslararası sınırları zorla yeniden çizmek isteyen saldırgan bir Rusya’yla Avrupa’da savaşa katılacaksınız. Bazılarınız bu yarımkürede göreve davet edilebiliceksiniz” diyen Pence, Başkan Donald Trump’ın ABD ordusuna verdiği desteği dile getirdi.

Trump’la ordunun daha güçlü olduğunu belirten Pence, “başkomutan (Trump) silahlı kuvvetlerimizin kadın ve erkeklerinin sahip olabileceği en iyi arkadaş” ifadesini kullandı.

Pence yeni mezun genç subaylara hitap etti. Fotoğraf: Turkish Journal
Fotoğraf: Turkish Journal
Pence yeni mezunlara diplomalarını verdi. Fotoğraf: Turkish Journal

Fotoğraf: Turkish Journal
Fotoğraf: Turkish Journal

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.