2020 ABD Başkanlık yarışına Biden de katıldı

WASHINGTON – ABD Başkanı Donald Trump’dan önce iki dönem Başkanlık yapan eski Başkan Barak Obama hükümetinde Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Demokrat Parti’nin saygın isimlerinden Joe Biden, beklenildiği gibi 2020 başkanlık seçimleri öncesinde Demokrat Parti’nin adayları arasında yer aldığını açıkladı.

Adaylığını bir videoyla açıklayan 76 yaşındaki Biden, aylardır devam eden tartışmalara da bir nokta koymuş oldu. Biden, Demokrat Parti’de adaylığını açıklayan 19’ncu aday oldu.

Adaylığını açıkladığı videoda, Amerika’yı Amerika yapan herşeyin risk altında olduğunu vurgulayan Biden, Başkan Trump’a Beyaz Saray’da 8 yıl verilmesi halinde, Trump’ın ulusun karakterini sonsuza kadar değiştireceğini ve bunu seyredemeyeceğini belirtti.

Biden, Başkan Trump’a karşı, Demokrat Parti içinde sert muhalefet yapan ve partinin önde gelen kıdemli isimlerinden biri olarak biliniyor.

Biden’in resmi olarak adaylığını açıkladığı tarihten önce yapılan en son anketler, parti içindeki yarışta adaylığını ilk açıklayan isimlerden olan Bernie Sanders’i önde gösteriyor.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.