New York Moda Haftası’nın kıdemli ismi Basso’nun yeni teması: New York City Kızı ve Özgürlük

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) –  New York Moda Haftası’nın kıdemlilerinden Amerikalı modacı Dennis Basso bu yıl da haftaya damgasını vuran isimlerden olurken, sergilediği 2019 Sonbahar kreasyonun temasını New York City Kızı ve özgürlük oluşturdu.

Ünlü modacı Dennis Basso Sonbahar 2019 kreasyonunu 42’inci sokaktaki ünlü Cipriani restoranında sergiledi.

Basso, leopar baskılarının hakim olduğu yeni kreasyonunda, “New York City Kızı” ve “özgürlük” temalarını işlerken, 50 parçadan oluşan kreasyonunu, genç, yaşlı, sofistike, havalı, şehir merkezinden, yukarı Manhattan’ndan, her türlü Manhattan kadını için sahneledi.

Defilenin ardından, sahne arkasında tasarımlarıyla ilgili açıklamada bulunan Basso, “New York City Kızı” modelinin, modayı “yüksekten düşüğe, özgürlük, güç ve bağımsızlık duygusuyla” işlediğini belirtti.

Basso, defilesinde, ilaham perisi olarak seçtiği ünlü manken Carol Alt’ı podyuma sonuncu manken olarak çıkarırken, defilenin sonunda davetlileri birlikte selamlayarak büyük alkış topladılar.

Moda ve sanat dünyasının önde Amerikalı isimleri ile birlikte defilede, Türk sosyetesinin ünlü ismi Ender Mermerci, New York’ta yaşayan Türk gazeteci Selçuk Acar ve genç iş adamı Zeynel (Zach) Erdem de ön sıradaki izleyiciler arasında yer aldı. Moda haftası için New York’a gelen Mermerci defilede üzerindeki Dennis Basso tasarımı kürkle dikkat çekti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.