Türk modacı Akkaya 3. kez New York Moda haftasında

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Uluslararası defilelere imza atan Türk modacılardan Hakan Akkaya, New York Moda Haftası’nda “GlamRock” adlı Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu tanıttı.

Hakan Akkaya, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Tanıtım Grubu işbirliğiyle 3’üncü kez dünya dünya moda devlerinin yer aldığı New York Moda Haftası’nda defile düzenledi.

Ünlü Türk mankeleri, Çağla Şikel ve Didem Soydan’ın da katıldığı defilede tasarımlarını dünyaya tanıtan Akkaya, “GlamRock” adıyla Sonbahar/Kış Koleksiyonunu tanıttığı defilesinde, Türk müziğine de yer verirken, Barış Manço’nun ”Dönence”, Zeki Müren’nin de “Yaralı Gönlüm” şarkısını kullandı.

Defilde 26 kadın, 18 erkek toplamda 44 kostüme yer aldı.

Eserlerinde, Türk tekstilinin ve Türk tasarım gücünü ortaya koymayı amaçlayan Akkaya, koleksiyonunda siyahın yanısıra ışıltılı griler, gold ve mavi renklerde kumaşlara yer verdi.

Akkaya, koleksiyonunda 10.000 adet spark ve zımba kullanılırken, deri kumaşların zımba ve spark materyallerle buluşması koleksiyonun güçlülüğünün işareti olarak değerlendirildi.

Defilede kostümler, kendi kumaşından özel yaptırılan platformlu botlar ve çizmelerin yer alırken, aynı kumaştan eldivenler ilgi çekici tamamlayıcı aksesuar olarak dikkat çekti.

Modern çizgilerde uyguladığı tesettür giyim modasına yaklaşımı da katılımcıların ilgisini çekti.

Defilede, Türk mutfağını ABD’de başarıyla temsil eden Taşkın Bakery`in aralarında gözleme, simit gibi birbirinden ürünler, defileye katılan mankenlerden büyük ilgi gördü.

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.