76. Altın Küre adayları belli oldu, Vice 6 dalda aday

LOS ANGELES (TURKISH JOURNAL) –  Oscar’ın habercisi olarak anılan ve Hollywood Yabancı Basın Derneği’nin dağıttığı Altın Küre Ödülü adayları açıklanırken, adaylar arasında, ABD’de Cumhuriyetçi Partili Başkan Yardımcısı Dick Cheney’nin hayatını konu alan film ‘Vice’ 6 dalda aday oldu.

76. Altın Küre Adayları Los Angeles’ta ünlü oyuncular Terry Crews, Danai Gurira, Leslie Mann ve Christian Slater tarafından ilan edildi.

Adam McKay’in yönettiği Christian Bale’nin başrolünde oynadığı, ABD’de eski Başkan George W. Bush döneminde Başkan  Yardımcısı Dick Cheney’nin hayatını konu alan film ‘Vice’, En İyi Komedi Filmi, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Yardımcı Kadın ve Erkek oyuncu dalları olmak üzere 6 dalda adaylıkla bu yılki Altın Küre’de en fazla dalda yarışacak film oldu.

Vice’i, Lady Gaga ve Bradley Cooper’ın başrollerini paylaştığı A Star is Born, bir yol hikayesi olan Green Book ve dönem filmi The Favourite takip etti.

Alfonso Cuaron’un Netflix platformu için çektiği ‘Roma’ filmi  İngilizce olmadığı için En İyi Film dalında aday gösterilemese de, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ve En İyi Yabancı Film dallarında adayı oldu.

Drama kategorisinde En İyi Film adayları A Star is Born, Black Panther, BlacKkKlansman, Bohemian Rhapsody, If Beale Street Could Talk olarak belirlendi.

Müzikal ya da Komedi dalındaki En İyi Film adayları da Crazy Rich Asians, The Favourite, Green Book, Marry Poppins Returns ve Vice oldu.

Bohemian Rhapsody filminde Freedy Mercury’yi canlandıran Rami Malek ve BlacKkKlansman filminde oynayan Danzel Washington’un oğlu David Washington En İyi Erkek Oyuncu dalında iddialı adaylar arasında bulunuyor.

Ödüller, 6 Ocak’ta Los Angeles’ta sunuculuğunu Grey’s Anatomy dizisinin oyuncusu Sandra Oh ve Brooklyn Nine-Nie dizisinin oyucnusu Adam Samberg’in yapacağı törenle sahiplerini bulacak.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.