İş adamı Ulucan: Türkiye sağlıkta ABD’den bir adım daha önde

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Eren Abdullahoğlu – ABD’nin New York kentinde dünyanın en popüler kanser hastanesinde en meşhur doktorlarına tedavi olan Türk iş adamı Necdet Ulucan, sağlık alanında Türkiye’nin ABD’den bir adım daha önde olduğunu söyledi.

Ekim ayında akademisyen kızı Dilek Ulucan’ı görkemli bir düğünle evlendiren cemiyet dünyasının sevilen ismi, iş adamı Necdet Ulucan düğünün ardından New York’a gelerek sağlık kontrölünden geçti.

2006’da dünyanın en iyi kanser hastanesi olarak bilinen New York’taki Memorial Sloan Kettering’de tedavi gören Ulucan, aradan 12 yıl sonra yeniden aynı hastanede alanlarında dünyanın en tanınan doktorlarından Eileen M. O’Reilly ve  William R. Jarnagin gözetminde sağlık kontrolünden geçti.

Kontrollerinin ardından sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulunan Ulucan şunları kaydetti:

“İstanbul’da Amerikan Hastanesi’nde proföser Orhan Bilge ve Dursun Buğra beni kontrol ettiler, bütün tahlilleri orda yaptırdım. Pankreasta bir kitle gördüler, bunun üzerine takip etmeye karar verdiler. Ancak beni 12 yıl önce, New York’ta kanser tedavisi gördüğüm doktolarımın da görüşlerini alayım düşüncesiyle New York’a geldim. Sağolsunlar benle çok ilgilendiler. Burda Türk doktorlar da benle yakından ilgilendiler.”

Ulucan, yaklaşık 15 günlük kontrolleri sırasında, ABD’deki başarılı Türk doktolarından Semih Güngör,  Dr. Ohan Karatoprak, Dr. Hakan Usal ve Dr. Özgen Doğan gibi isimlerin de sağlığı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.

Ulucan, en son sağlık durumuyla ilgili “Pankreasta bir kitle var, bunu yakın takibe aldılar. 3 Ay sonra tekrar pet ve mr çektireceğim. Ayrıca ilaç tedavisine başladık.” dedi.

Daha önce dünyanın en meşhur kanser hastanesi ve doktorlarına tedavi olup, hizmet almasına rağmen, sağlık alanında Türkiye’nin ABD’den bir adım daha önde olduğunu ifade eden Ulucan şunları kaydetti:

“Burdaki doktolarımız bana tarih verdiler, 6 ay sonra seni tekrardan görmek isteriz dediler. Bana 6 ay sonrasına randevu verdiler. Ama bu arada buraya gelmek de pek istemem. Çünkü Türkiye’de artık her türlü tahliller, tedaviler, teşhisler çok rahatlıkla yapılabiliyor. 10 yıl 12 evvel buraya geldiğimde Türkiye’de çekilen mrlarra petlere, çok itibar etmiyorlardı ama ordan getirdiğim raporlara, filmlere baktılar, itiraz edemediler. Çünkü Türkiye’de sağlık konusunda belki de Amerika’dan daha iyi makinalar doktorlar var. Onun için artık gelmeyi düşünmüyor. Benim doktorlarım Orhan bey, Dursun bey ameliyat gibi durumum olursa kesinlikle kendimi onlara emanet edeceğim.”

Ulucan, “Sağlık konusunda Türkiye ABD’den bir adım öndedir. Artık kimsenin ABD’ye sağlık konusunda gelmesine gerek yoktur diye düşünüyorum.” dedi.

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.