Published On: Thu, Nov 8th, 2018

ABD’de eski deniz piyadesi kendi dahil 13 kişinin canına kıydı

LOS ANGELES (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin California eyaletinde, Los Angeles kentinin kuzeyindeki Thousand Oaks bölgesinde eski bir deniz piyasesi, düzenlediği silahlı saldırıda biri polis memuru olmak üzere 12 kişiyi öldürdü. Saldırganın katliamın ardından intihar ettiği açıklandı.

ABD’deki en son silahlı şiddet olayında 13 kişi hayatını kaybetti.

Polis, eski bir deniz piyadesi 28 yaşındaki Ian David Long’un, Glock marka 45 kalibrelik silahıyla gerçekleştirdiği saldırıda 12 kişinin öldürdükten sonra intihar ettiğini bildirdi.

En az 200 kişinin olduğu sırada ölüm saçan Long’un, 11 mermi kapasitesine sahip silahın namlusuna ek yaparak mermi alma kapasitesini artırdığı da belirlendi.

Savunma Bakanlığı kayıtlarına göre, eski bir deniz piyadesi olan Long, Ağustos 2008 ile Mart 2013 arasında ABD Donanması’nda aktif olarak görev yaptı.

Başkan Trump’ın açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin silahlı saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, polisin cesurca operasyon gerçekleştirdiğini ifade etti.

Trump açıklamasında şunları kaydetti:

“Kaliforniya polis devriyesi 3 dakika içinde olay yerine geldi. Kaliforniya’daki korkunç saldırı hakkında bilgilendirildim. FBI olay yerinde. Saldırgan ve polis dahil 13 kişi hayatını kaybetti”

Açıklamasında, trajik olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Trump, Şerif Sergeant’ın hastanede hayatını kaybettiğini ifade etti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>