Published On: Tue, Oct 23rd, 2018

Soros’un New York’taki evinin posta kutusunda patlayıcı bulundu

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Amerikalı milyarder iş adamı George Soros’un New York eyaletindeki evinin posta kutusunda patlayıcı bomba özelliği bulunan cihaz patlatılarak imha edildi.

2018’de Forbes dergisi tarafından dünyanın 60. en zengin kişisi seçilen ve kurduğu vakıf aracılığıyla liberal (sol) görüş ve faaliyetlere desteğiyle öne çıkan iş adamı Soros’un New York kentinin kuzeyindeki Westchester County’ye bağlı Bedford kasabasındaki evinin yakınında, posta kutusu içinde patlayıcı özelliği olan bir cihaz bulundu.

Soros’un evde bulunmadığı sırada, patlayıcıyı posta kutusunda bulan rezidans yetkilisinin polisi aramasının ardından, yerel polis ile birlikte Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu’ndan ekipler olay yerine geldi. Daha sonra bomba imha ekibi patlayıcı cihazı patlatarak imha ederken, FBI olayla ilgili soruşturma başlattı.

ABD Başkanlık seçimlerinde Demokrat Partili adaylar eski Başkan Barack Obama ve Başkan adayı Hillary Clinton gibi isimlerin destekçisi olan Soros, kazancının büyük bir bölümünü yatırım bankacılığından sağladı.

Soros, ABD’de aşırı sağcıların her fırsatta günah keçisi olarak gördüğü yegane isim olarak biliniyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>