Published On: Mon, Oct 22nd, 2018

Trump’tan en son Kaşçıkçı açıklaması: Duyduklarımdan tatmin olmadım

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümü hakkında duyduğu açıklamalardan tatmin olmadığını söyledi.

Trump, ara seçimlerde Senatör Ted Cruz’a destek vermek için Teksas’ın Houston kentindeki seçim mitingine uçuşundan önce Beyaz Saray’ın bahçesinde düzenlediği basın toplantısında, gazeteci Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Basın toplantısında, gazetecilerin Kaşıkçı’yla ilgili sorusunu yanıtlayan Trump, “Kaşıkçı’nın ölümü konusunda duyduklarımdan tatmin olmadım.” dedi. Trump açıklamasında, soruşturmanın bir ay ertelenmesi için hiçbir neden olmadığını belirterek, “Hem Türkiye’de hem de Suudi Arabistan’ta üst düzeyde istihbarat elemanlarımız var. En kısa sürede ne olduğunu öğreneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan yükselen tepkilerin ardından Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Başkonsolosluğu’da yaşanan bir “arbede” sırasında öldüğünü bildirirken, olayla ilişkili Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri’nin görevden alındığını ve18 Suudi vatandaşının da gözaltına alındığını açıklamıştı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>