ABD’nin dev firmalarından biri daha online alışverişe yenik düştü

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – 132 yıllık ABD’li perakende zinciri Sears mağazaları internete yenik düşerek, iflas için mahkemeye başvurdu.

ABD’de, Toys “R” Us,  Circuit City, RadioShack, BCBG Max Azria, True Religion ve Sports Authority gibi firmaların ardından perakende devi SEARS firması da Amazon gibi internetten alışveriş platformlarının yaygınlaşması nedeniyle zarar etmesi ve borçları gerekçesiyle iflasını istedi.

Sears, 134 milyon dolarlık borç taksitini ödeyemeyeceği ödeyemediği için New York’taki Federal Bölge Mahkemesi’ne iflas başvurusu yaptı.

SEARS Yönetim Kurulu Başkanı Eddie Lampert konuya ilişkin açıklamasında son dönemde daha sağlıklı bir borç yapısı oluşturmak için çaba harcanan çabada, zararlar nedeniyle başarı sağlanamadığını bildirdi. Lampert, iflas başvurusunun şirketin, borçlarını ve işletme maliyetlerini dengelemesi için fırsat olacağını ifade etti.

İlk etapta ABD genelinde 142 mağazasını kapatmayı planlayan Sears’ın toplam borcunun ise 5 milyar 600 milyon dolar odluğu belirtildi.

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.