Warriors 4 yılda 3’üncü NBA şampiyonluğunu kazandı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD Ulusal Basketbol Ligi (NBA) finalinde Cleveland Cavaliers’i yenen Golden State Warriors, 4 yılda 3’ncü şampiyonluğunu kazandı.

Warriors, maçı 108-85 üstünlükle 23 sayı sayı fark atarak sahadan galip ayrılırken, seriyi 4-0 yapıp, 2018 NBA  şampiyonluğunu ilan etti.

Maçın yıldızı Stephen Curry, 37 sayı, 6 ribaund ve 4 asistle maçı bitirdi.

Warriors’un yıldız oyuncusu Kevin Durant üst üste ikinci şampiyonluğunu kazanırken, maçta 20 sayı, 12 ribaund, 10 assitle ‘trible-doulble’ yaptı.

Maçta Cavaliers’in yıldızı LeBron James de 23 sayı, 7 ribaund, 8 asistle oynadı.

Warriors aldığı 2018 NBA şampiyonluk kupasıyla, tarihin en çok şampiyonluk kazanan takımlarında 3’üncü sıraya yükseldi.

Trump: Şampiyon Beyaz Saray’a giremeyecek

G7 Zirvesi için Kanada’da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, NBA’de bu sezon şampiyon olacak takımın oyuncularını Beyaz Saray’a davet etmeyeceğini bildirdi.

ABD’de şampiyon takımların Beyaz Saray’ı ziyaret etmemeleri Trump’ın başkanlığıyla  bir rutine dönüyor.

Trump, Kanada’da basın toplantısında yaptığı açıklamada, NBA’de Cleveland Cavaliers ile Golden State Warriors finaline ilişkin konuşmasında, “Ne LeBron James’i ne de Stephen Curry’i Beyaz Saray’a davet ettim. Hangisinin takımı şampiyon olursa olsun oraya giremeyecekler.” Gerek NBA’de gerekse Amerikan Fubol Ligi’nde (NFL) bir çok sporcu Trump karşıtı protestolarda bulunuyorlar.

NBA şampiyonu olan Golden State Warriors’da oyuncuları geçen sene şampiyon olduklarında oybirliğiyle Beyaz Saray’ın davetine katılmama kararı alırken, geçen yılın NFL şampiyonu New England Patriots da Beyaz Saray’ın davetini kabul etmemişti.

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.