Fenerbaçeliler ‘değişim’e oy verdi; Ali Koç’u Başkan seçti

İSTANBUL – Fenerbahçeliler, Ülker Stadı’nda yapılan Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda, seçimi kazanan Ali Koç’u sarı-lacivertli kulübün 37. başkanı seçti.

Ali Koç, kongredeki geçerli 20 bin 736 oyun 16 bin 92’sini alarak başkanlığa seçilirken, 111 yıllık kulüp tarihine 37. başkanı oldu.

Ali Koç’un eşi Nevbahar Koç, eşinin Fenerbahçe başkan adaylığını Ali Koç’un her zaman hayallerinin peşinden koştuğunu dile getirdi.

Eşi Nevbahar Koç’un yorumu

Nevbahar Koç eşinin başkanlığıyhla ilgili Habertürk Televizyonuna yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ali evdeyken çocuklarımıza her zaman hayallerinin peşinden koşmasını söyler, bence kendisi de aynı şeyi yapıyor, hayallerinin peşinde koşuyor. Çocukluğundan bu yana istediği bir şey bu. İlk başta aile olarak bu duruma çok sıcak bakmıyorduk ancak şimdi fikrimiz değişti. Başta babası olmak üzere ailecek arkasındayız. Bu durumdan en çok çocuklarımız korkuyor çünkü Ali her boş zamanını çocuklarla geçirir. Fenerbahçe başkanı olursa onlarla o kadar zaman harcayamayacağını düşünüyorlar. Ama çok heyecanlı olduğu için arkasında durmaya çalışıyorlar. Onun dışında Ali’ye her zamanki gibi güveniyoruz ve her zamanki gibi arkasında olmaya devam edeceğiz.”

Fubolun başına Fransız Comolli iddiası

Fenerbahçe’de Ali Koç ile birlikte yeni bir dönem başlıyor.

Ali Koç’un bu hafta daha önce Liverpool ve Arsenal’da görev yapmış olan 50 yaşındaki Fransız futbol adamı Damien Comolli’yi futbol direktörlüğüne getirmesi bekleniyor. Koç ile Comolli uzun süredir planlama yaptığı için, futboldaki yeni yapılanma kısa sürede hayata geçirilebileceği belirtildi.

Koç, yerli olarak tek teknik direktör adaylarının Aykut Kocaman olduğunu söylemişti. Ancak Kocaman istifasını açıkladı.

Koç’un görüştüğü dünyaca ünlü isim: Luis Enrique

Ali Koç’un teknik direktörülük için görüştüğü isimse Barcelona’da görev yapmış olan Luis Enrique. İspanyol teknik adamla anlaşma sağlandığı ve en kısa sürede göreve başlayacağı bildirildi.

Mazbatalar yarın Ülker Stadı’nda verilecek

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasına göre, başkan Ali Koç ve yönetim kuruluna mazbataları yarın saat 18.00’de Ülker Stadı’nda taraftar önünde verilecek.

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.