Weinstein, cinsel taciz suçlamasından hakim karşısına çıktı

NEW YORK – ABD’de taciz ve tecavüz suçlamaları nedeniyle dün New York’ta polise teslim olduktan sonra kelepçeyle mahkemeye getirilen Amerikalı yapımcı Harvey Weinstein hakim karşına çıktı.

Cinsel taciz iddiaları nedeniyle New York Emniyet Müdürlüğü’nün soruşturma açtığı ünlü yapımcı Weinstein, cinsel taciz suçlamasıyla açılan dava çerçevesinde ilk duruşmasına çıktı.

Mahkemede 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakılan 66 ayşındaki Weinstein’in suçlu bulunması halinde 25 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

New York’la birlikte Londra ve ABD’de Los Angeles polisi de Weinstein hakkındaki cinsel taciz ve saldırı iddialarıyla ilgili ayrı ayrı soruşturma açılmıştı.

Ekim 2017’de New York Times gazetesinin bir haberiyle ortaya çıkmış ve sosyal medyada yüzlerce kadının iş hayatı, politika ve eğlence dünyasının önde gelen bazı erkeklerini teşhir ettikleri #MeToo kampanyasının doğuşuna sebep olmuştu.

Blasio’dan Trump’ın kadın tacizinden yargılanması talebi

New York Belediye Başkanı Blasio’dan Trump’ın kadın tacizinden yargılanması talebi

“Harvey Weinstein davasında adaletin yerini bulduğunu görüyoruz. Fakat bu şu sorunun da üzerinde durulmasına neden oldu: Neden bir çok kadın Başkan Donald Trump’ı cinsel tacizle suçladığında, neden bir soruşturma yapılmıyor?”

Leave a Reply

Your email address will not be published.