Suudi Kraliyet Sarayı’nda silah sesleri

NEW YORK – Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Suudi kraliyet sarayından silah sesleri geldiği, Kral Selman bin Abdülaziz’in bir sığınağa götürüldüğü belirtildi. Ancak Kraliyet kaynakları, çatışma olduğunu doğrularken, ciddi mesele olmadığını bildirdiler.

Bazı Arap kaynaklar, ağır silahlı unsurların saraya girdiğini, bunların asker olup olmadığının bilinmediğini ancak saray etrafında askeri hareketlilik olduğunu ve Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz’in askeri bir hava üssündeki sığınağa götürüldüğünü iddia etti.

Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alukas Nepils’in başını çektiği bir grubun darbe girişimi olduğu ileri sürülürken, Dubai’deki Wall Street Journal Muhabiri Margherita Stancati de Riyad’da darbe olmadı, küçük bir drone, saraya gereğinden fazla yaklaştı ve vuruldu ifadesine yer verdi.

Silah seslerine saray üzerinde uçan “drone” neden olmuş

Suudi Arabistan haber ajansına göre saray yaptığı açıklamada, eğlence amaçlı küçük drone tipi uzaktan kumandalı aracın izinsiz şekilde saray üzerinde uçmasına güvenlik birimlerinin müdahale ettiğini bildirdi.

 

 

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.