Trump henüz Amerika’yı olmasa da kitap satışlarını “büyük” yaptı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump, Başkanlık seçimlerinde kullandığı “Amerika’yı Yeniden Büyük Yap” sloganındaki hedefine henüz ulaşamamış olsa da eski FBI Başkanı James Comey’in, kendisiyle ilgili anılarına yer verdiği kitabı çıktığı ilk günde rekor satış rakamlarına ulaştı.

Comey’in hatıralarını kaleme aldığı “Daha Yüsek bir Sadakat: Gerçek, Yalanlar ve Liderlik” adlı anı kitabı salı günü ülke genelinde satışa sunuldu.

Kitap, internet alışverişi şirketi Amazon’da satış sıralamasında ilk sıraya çıkarken, kitabı basan Flatiron Kitabevi yaptığı açıklamada, kitabın ilk baskısının 850 bin adet olduğunu bildirdi.

Michael Wolff’ın yazdığı “Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Saray’ının İçi” (Fire and Fury: Inside the Trump White House) adlı kitap da 2 milyon adet satış rakamına ulaştı.

Bu arada Comey, Trump tarafından kovulmasının ardından ilk kez bir televiyon kanalına verdiği dünkü röportajda, “Trump, Başkan olmaya ahlaki açıdan uygun biri değil” ifadesini kullandı.

Comey kitabında Trump’ı etiğe ve doğrulara bağlı olmayan, kendisine mutlak sadakat isteyen bir mafya babasına benzetirken, Başkan’ın kendisinden sadakat talep ettiğini ileri sürüyor.

Comey’den kişisel sadakat istemediğini belirten Trump ise onu çok az tanıdığını ve yalan söylediğini belirterek, anılarının kendisine hizmet ettiğini ileri sürmüştü. Trump “yalancı” olarak nitelediği Comey’in hapse girmesi gerektiğini belirtmişti.

, , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.