Published On: Tue, Apr 17th, 2018

ABD’de havada motoru patlayan uçakta bir kişi öldü

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’de uçuş sırasında motoru patlayan uçak acil iniş yaparken, motor parçalarından birinin kabine çarpmasıyla olayda bir yolcu hayatını kaybetti.

New York-Dallas seferini yapan Southwest Havayollarına ait 1380 sefer sayılı Boing 737 tipi uçak havada motorunun patlaması soncunda Philadelphia’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı.

New York’un La Guardia Havalimanı’ndan havalandıktan motor arızası yüzünden kopan bir parça kabine çarpıp uçağa zarar verdi. Bu sırada pencerelerinden birinin kırılmasıyla, kontrolsüz şekilde irtifa kaybeden uçağın 9144 metreden 3962 metreye düştüğü belirtildi.

144 yolcu ve 5 kabin ekibinin bulunduğu uçaktaki herkes gaz maskelerini takarken, büyük bir panik yaşandığı bildirildi.

ABD Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu (NTSB) konuya ilişkin açıklamasında, Shoutwest Havayollarına ait uçağın motorundaki arıza nedeniyle Philadelphia Uluslararası Havalimanı’na acil iniş yapmasının ardından uçakta bulunan bir kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Firmanın Başkan ve CEO’su Kerry Kelly de video mesajıyla yaptığı açıklamada firma olarak kazada bir kişinin hayatını yitirimesinden derin üzüntü duyduklarını belirtti. Kelly, Southwest Havayolları ailesinin, trajik olaydan etkilenenlerin aile üyelerine, çalışanlara ve müşterilere geçmiş olsun dileklerini ve derin sempatilerini sunduğunu belirtti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>