Published On: Wed, Apr 4th, 2018

Youtube saldırısını, Youtube’ü “online diktatörlük”le suçlayan Youtuber çıktı

SAN FRANCISCO (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Youtube saldırısını, Youtube’ü “online diktatörlük” ve “ayrımcılık” yapmakla suçlayan bir Youtuber gerçekleştirmiş.

Youtube Genel Merkezi’ni tabancayla basan kadının, Youtube’den şikayetçi olan bir Youter olduğu ortaya çıktı.

Yerel saatle öğleden sonra Yotube Genel Merkezi’ne giren ve 3 kişiyi yaraladıktan sonra intihar ettiği belirtilen kadının Kaliforniya’nın güneyinden İran doğumlu 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam olduğu açıklandı.

Aghdam’ın babası kızının cumartesi gününden beri kayıp olduğunu ve Youtube’e kızgınlığı olduğunu belirtti.

Vaganizm konusunda videolar yayınlayan Aghdam yayınladığı videoların birinde son zamanlarda Youtuber olarak Youtube’ün ayrımcılığına maruz kaldığını ve bundan dolayı rahatsız olduğunu anlattı.

Bazı videolarının cinsel içerikli olduğu gerekçesiyle yayınlanmamasından şikayetçi olan Aghdam, Nikki Minaj’ın müzik videolarına izin verilirken kendisinkilere izin verilmemesini Youtube’ün “ayrımcılığı”na bağladı.

Aghdam’ın yayınladığı mesajların birinde de Yotube’ün kendisini filtrelediğini belirten Türkçe ifadeler kullandığı görüldü.

YouTube Genel Merkezi’nde silahlı saldırı

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>