Published On: Tue, Apr 3rd, 2018

YouTube Genel Merkezi’nde silahlı saldırı

SAN FRANCISCO (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Youtube Genel Merkezi’ndeki silahlı saldırıda bir kadının hayatını kaybettiği bildirildi.

Kaliforniya’nın San Bruno kentinde bulunan yaklaşık bin 700 kişinin çalıştığı Yotubue’nin genel merkez binasında meydana gelen silahlı saldırı olayında bir kişi öldü ve bir çok kişi hastaneye kaldırıldı.

Saldırının hemen ardından olay yerine gelen San Bruno polis ekipleri, binada çalışanları tahliye etti.

San Bruno Emniyet Müdürü Ed Barberini saldırıyla ilgili açıklamasında, şüphelinin olayda kurşun yarasından dolayı hayatını kaybeden kadın olabileceğini bildirdi.

Saldırıda yaralanan 4 kişinin bölgedeki hastanelere kaldırıldığını belirten polis, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Şüpheli Kaliforniya’nın güneyinden Nasim Najafi Aghdam

Emniyet yetkilileri daha sonra yaptıkları açıklamada, saldırıyı Kaliforniya’nın güneyinden 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam adlı kadının gerçekleştirdiğini bildirdi.

Trump’tan saldırı açıklaması

Saldırının ardından ABD Başkanı Donald Trump twitter mesajıyla yaptığı açıklamada,
“Düşüncelerimiz ve dualarımız saldırıya uğrayan herkesle. Hala bölgede oldan olağanüstü kolluk güçlerimize ve ilk müdehale ekiplerimize teşeklürler.” ifadelerini kullandı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>