ABD’deki esrarengiz bombacı 23 yaşındaki bir genç çıktı

AUSTIN (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin Teksas eyaletinde son 19 gündür bir çok yere bombalı paketler gönderen esrarengiz bombacının 23 yaşındaki bir genç 0lduğu ve patlamada kendini öldürdüğünü bildirildi.

Austin polisi, ABD’nin Teksas eyaletinde büyük bir korkuya neden olan bombalı paket şüphelisinin öldüğünü ve bu kişinin Mark Anthony Conditt adlı bir 23 yaşındaki bir Amerilalı olduğunu açıkladı.

Teksas eyaletinde  2 Mart’tan itibaren farklı bölgelerdeki bombalı paket olaylarında 2 kişinin hayatını kaybedip,  4 kişi yaralanmasının ardından  en son olay, salı günü  Teksas’ın San Antonio kenti yakınlarındaki FedEx merekezinde meydana gelmişti.

Burda bir paket patlamış ve aynı gün, Austin yakınlarındaki başka bir FedEx tesisindeki pakette de patlamamış ikinci bir bomba bulunmuştu. Bu iki paketin de, önceki bombalı saldırılarla bağlantısı olduğunu bulan polis, şüphelinin izini sürdü.

Austin polisinin anlatığına göre oyla şöyle gelişti; “Yapılan araştırmalar sonrasında güvenlik güçleri şüphelinin kullandığı aracı Round Rock’ta bir otelin otoparkında buludu. Şüpheliyi gözaltına almak isteyen Federal Soruşturm Bürosu (FBI) ve yerel polis ekipleri aracın bulunduğu bölgeyi sardıkları sırada şüphelinin aracı parktan uzaklaştı. Aracı takibe alan gruptan Austin Polis Teşkilatı SWAT timinin araca yaklaştığı sırada, şüpheli araçta bulunan bir bombayı patlattı ve o sırada güvenlik güçlerinin de kendisine ateş etmesi sonucunda şüpheli aldığı ağır yaralar sonucunda olay yerinde öldü.”

Daha önceki açıklamalarda, şühelinin gönderdiği ilk bombalı paketlerde ölen ve yaralananların siyahi olması nedeniyle bombalı paketlerin ırkçı bir nefret saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde duruluyordu.

Yerel polis, patlamalarla ilgili halktan toplam 900 telefon almasına rağmen patlamaların kaynağıyla ilgili bir ipucuna ulaşamazken, FBI, olayın aydınlatılmasına yardımcı olacaklara 100 bin dolar ödül vereceğini duyurmuştu.

Başkan Trump’ın duyurusu

ABD Başkanı Donald Trump olayın ardından attığı Twitter mesajında büyük harflerle “Austin bombalama şüphelisi öldü.” ifadesini kullanarak, polisin başarılı bir iş yaptığını belirtti.

 

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.