Published On: Mon, Mar 19th, 2018

Dünya ünlü ‘Cirque du Soleil’ gösterisinde korkunç kaza

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Dünyaca ünlü Cirque de Soleil gösterisinde meydana gelen korkunç kazada tecrübeli akrobat  Yann Arnaud (38) hayatını kaybetti.

Gösteri sanatları alanında dünyanın en ünlü topluluklarından Cirque Du Soleil’in Flrodia’daki gösterisinde korkunç bir kaza medyana geldi.

Florida eyaletinde bulunan Tampa’da sergilediği gösteri sırasında ip cambazı Yann Arnaud performans sırasında dengesini kaybederek düştü.

Şovu izleyen yüzlerce kişinin önünde dengesini kaybeden tecrübeli akrobat Arnaud kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kazayla ilgili açıklama yapan Tampa polisi, Arnaud’un yaklaşık 6 metre yükselikten düştüğünü ve ABD İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi’nin olayla ilgili soruşturma başlattığını bildirdi.

Kaza nedeniyle gösgterilerine son veren Cirque du Soleil, 10 gün içinde New Jersey’de gösterilere başlayacaktı.

Daha önceki ölümlü kazalar

Daha önce Cirque du Soleil’in 2013 gösterisinde 31 yaşındaki Sarah Guillot-Guyard, 28 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetmişti.

2016’da performans öncesi hazırlıklar sırasında meydana gelen bir başka kazada da 43 yaşındaki Olivier Rochette ile gösterinin kurucularından birinin oğlu hayatını kaybetmişti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>