Published On: Sun, Mar 18th, 2018

Trump’ın özel avukatından FBI soruşturmasının sona erdirilmesi talebi

Share This
Tags

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump’ın kişisel avukatı John Dowd, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkan Yardımcısı Andrew McCabe’nin kovulmasından bir gün sonra Adalet Bakanlığı’ndan 2016 başkanlık seçimlerine Rusy müdehalesi iddialarıyla ilgili FBI soruşturmasının sona erdirilmesini istedi.

Trump’ın kişisel avukatı Dowd, Adalet Bakanlığı’na bağlı Başsavcı Yardımcısı Rod Rosenstein’ın özel yetkili savcı Robert Mueller’in yürüttüğü soruşturmadan vaz geçmesi gerektiğini belirtti.

Bu konuda The Daily Beast’e açıklamada bulunan Dowd, attığı e-posta mesajında şunları kaydetti:

“Rosenstein’ın, FBI Profesyonel Sorumluluğu ve Başsavcı Jeff Sessions Ofisi’nin parlak ve cesur örneğini takip edip McCabe’nin patronu James Comey tarafından sahte ve yozlaşmış bir dosyaya dayanan iddia edilen Rusya’daki Collusion araştırmasına bir son vermesi için dua ediyorum”

Avukat Dowd açıklamasında önce Trump’ın danışmanı olarak onun adına bu çağrıyı yaptığını belirtirken, daha sonra bu ifadesini değiştirdiği görüldü.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>