Afrin’de teröriste “teslim ol”, halka “kalkan olma” çağrısı

– TSK, Afrin’de havadan attığı farklı bildirilerle teröriste “teslim ol”, halka ise “kalkan olma” çağrısında bulundu

ANKARA -Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin’de hem siviller hem de YPG’li teröristler için havadan bildiri atarak, teröristlere “Sana uzattığımız ele güven. Gel teslim ol”, halka da “kalkan olma” çağrısında bulundu.

TSK, Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) desteğiyle 20 Ocak’tan bu yana Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölge halkına yönelik, havadan, Arapça ve Kürtçe bildiriler attı.

TSK’nın bildirisinde sivillere hitaben “Teröristlerin sizi kalkan olarak kullanmasına izin vermeyin. Teröristlerden ve terör mevzilerinden uzak durun. Gitmek isteyenler TSK’nın güvencesi altında olacaktır” ifadeleri yer aldı. YPG’li teröristlere ise “Sana uzattığımız ele güven. Gel eslim ol” çağrısı yapıldı.

TSK, Afrin’de havadan attığı bildirileri, sosyal medya hesaplarında da paylaştı.

“Afrinli Kardeşlerimiz”

TSK’nin  “Afrinli Kardeşlerimiz” hitabıyla başlayan bildiride şu ifadelere yer verildi:

“PKK/PYD/YPG/DEAŞ terör örgütleri yıllardır size ve bize maddi ve manevi zararlar veriyor. Sizleri evinizden, yurdunuzdan, sevdiklerinizden mahrum ettiler. Teröristlere ‘dur’ demenin zamanı geldi. Tek hedefimiz size eziyet eden terör örgütleridir. Teröristlerden, terörist mevzi ve barınaklarından uzak durun. Sizi ve çocuklarınızı kalkan olarak kullanmalarına izin vermeyin. Afrin’den ayrılmak isteyenler, TSK’nın garantisi altında olacaklardır. Teröristler tarafından zorla silah altına alınanlar, sizler de en kısa zamanda silahlarınızı bırakın, evlerinize dönün. TRT Radyosunu dinleyin.”

“Terör örgütü içinde yer alanlar”

Afrin’deki teröristlere “teslim olun” çağrısının yapıldığı diğer bildiride ise “Terör örgütü içinde yer alanlar”a hitaben şunlara yer verildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri barış, huzur ve güven getirmek için Afrin’dedir. Seni asılsız ve boş vaatlerle kandıranların oyununa gelme, aldanma. Seni öne sürenler Afrin’den kaçıyor, en güvenli, en iyi şartlarda yaşamaya devam ediyor. Seni kullanan eli kanlı terör örgütünden uzak dur. Sana uzattığımız ele güven. Türkiye’nin adaletine güven. Türk Silahlı Kuvvetlerine güven. Gel teslim ol. Afrin’de huzur ve barış dolu bir gelecek seni bekliyor.”

 

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.