Trump-Kim görüşmesiyle ilgili Beyaz Saray’dan “karışık” mesajlar

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, daha önceki ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un görüşeceği açıklamasından sonra bugünkü basın toplantısında yaptığı en son açıklamada, Kuzey Kore’nin toplantının gerçekleşmeden önce verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğini bildirdi.

Sözcü Sanders, bugünkü basın toplantısında, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında yapılacağı açıklanan görüşmenin, Kuzey Kore’nin verdiği sözleri yerine getirmesine bağlı olduğunu belirtti ve ne zaman yapılacağı konusunda kesin bir tarih vermedi.

Sanders açıklamasında, “Bu toplantı, Kuzey Kore’nin verdiği sözlerle uygun somut eylemler olmadan gerçekleşmeyecek.” şeklinde net ifadeler kullanırken, Kuzey Kore’den “somut” ve “doğrulanabilir” adımlar beklediklerini kaydetti. Ancak Sanders, brifingin ardından basına gönderdiği basın açıklamasında ise, “Trump ile Kim arasındaki görüşmenin yapılacağını, kendi sözlerinin ‘görüşmenin ön şartlara bağlı olduğu şeklinde yorumlanmaması’ gerektiğini” ifade etti.

Trump’ın tarihi Kuzey Kore hamlesi

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.