ABD’de okul kampüsündeki saldırıda bir öğrenci yurda gelen ebeveynini öldürdü

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin Michigan eyaletinde bir okulda düzenlenen en son saldırıda iki kişinin öldüğü bildirildi.

Michigan eyaletine bağlı Mount Pleasant kentindeki Central Michigan Üniversitesi’nin yurdunda, bir saldırganın açtığı ateş sonucunda iki kişi yaşamanı yitirdi.

Valilik İletişim Direktörü Ari Adler olayla ilgili yaptığı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlerin öğrenci olmadığını ve saldırının bir aile içi şiddet olayından kaynaklandığını belirtti.

Okul yönetimi de yaptığı açıklamada, saldırganın hala yakalanamadığı için kapıların kilitlenerek okula giriş çıkışların durdurulduğunu bildirdi.

Daha sonra görgü tanıklarının açıklamasına göre 19 yaşındaki James Eric Davis Jr. adlı saldırganın okulun öğrencisi olduğunu söyledi. Okulun yurdunda meydana gelen olayda, James Eric Davis Jr. kendisini okuldan almaya gelen ebeveynlerini silahla öldürdü. Saldırganın öldürdüğü babasının Chicago’da görev yapan polis memuru James E. Davis Sr. olduğu öğrenildi.

Polis gece yarısına kadar sürdürdüğü insan avı sonucunda anne-babasını öldüren saldırganı gözaltına aldı.

Central Michigan Acil Durum İletişim birimi internet sayfasında yaptığı açıklamada, zanlı James Eric Davis Jr’nun gece yarısı gözaltına alındığını duyurdu.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.