Meksika’daki Büyükelçi de Meksikalılara “Birlikte daha güçlüyüz” mesajıyla Trump’ı terk ediyor

– Trump yönetimindeki en son istifa haberi, Trump’ın sınırına duvar örmek istediği Meksika’da görev yapan deneyimli ABD Büyükelçisi Jacobson’dan geldi

– Twitter’de Meksikalılara hitaben paylaştığı İspanyolca mesajında “Birlikte daha güçlüyüz” diyen Büyükelçi Jacobson, Trump yönetiminden ayrılacağını bildirdi

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin Meksika Büyükelçisi Roberta Jacobson görevinden ayrılacağını bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın sınırına duvar örmek istediği Meksika’da görev yapan ABD Büyükelçisi Jacobson, Trump yönetimindeki görevinden ayrılacağını açıklayan en son üst düzey görevli oldu.

https://twitter.com/EmbRoberta/status/969267104456298500

Latin Amerika konusundaki 31 yıllık deneyimiyle ABD Dışişleri Bakanlığının en tecrübeli büyükelçilerinden biri olan Jacobson’un twitterden üzerinden yaptığı açıklamasında mayıs başında görevinden ayrılacağını kaydetti.

Meksika’da son iki yıldır görev yapan Büyükelçisi Jacobson istifasıyla ilgili Twitter hesabından İsponyolca mesajını imaj olarak paylaştı. Jacobson mesajında, “Meksika’da büyükelçi olarak hizmet etmekten büyük bir onur ve zevkti. ABD Hükümeti için 31 yıllık hizmetten sonra mayıs başında başka fırsatlar aramaya” başlayacağını bildirdi.

ABD’nin Meksika’daki misyonun önemli olduğunu belirten Jacobson, mesajının sonunda “Birlikte daha güçlüyüz” ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığından en son Kuzey Kore Özel Temsilcisi Joseph Yun istifa ederken, dün de Beyaz Saray İletişim Direktörü Hope Hicks istifa edeceğini açıklamıştı.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.