Teröristlerin korkulu rüyası JÖH ve PÖH timleri Zeytin Dalı görevine başladı

– Meskun mahallerin stratejik ve ezici gücü, teröristlerin korkulu rüyası, JÖH ve PÖH timleri Zeytin Dalı operasyonundaki görevine başladı

ANKARA – Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) timleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK)terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı harekâtı çerçevesinde gerçekleştirdiği Afrin kırsalındaki operasyonlara destek vermeye başladı.

Meskun mahallerde görev yapacak JÖH ve PÖH timleri de Afrin’de teröristlerin korkulu rüyası olurken, sivil kayıpların önlenmesi için önemli bir misyonla bölgede bulunuyor.

TSK,  Zeytin Dalı harekâtında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2222’e çıktığını bildirdi. Mehmetçik’in ilerleyişi devam ediyor.

Türkiye’nin değişik bölgelerinden sevk edilen, JÖH ve PÖH timleri de Afrin kırsalındaki operasyonlara destek olmaya başladı.

Ortak harekât kabiliyetine sahip,  ihtiyaç halinde özellikle meskûn mahallerde patlayıcı imha ve ev araması faaliyetlerini icra eden JÖH ve PÖH’ler, teröristlerden arındırılan köylerde tek tek arama yaparak, özel eğitimli geceleri teröristlerin sızma girişimlerine karşı da teyakkuzda bekliyor.

Kırsalda da görev yapabilen JÖH ve PÖH’ler, gece görüşlü dürbünlerle takviye edilmiş silahlarıyla 24 saat aralıksız görev yapıyor.

Afrin şehir merkezinde önemli görev üstlenecekler

Güvenlik kaynakları, bir bölümü halen PYD/PKK’nın işgalindeki Cinderes, Raju kasabalarının yakınlarına konuşlandırılan JÖH ve PÖH’lerin, Afrin şehir merkezinde yürütülecek operasyonunda da önemli görevler üstleneceğini belirtti.

Sur, Silopi, Cizre, İdil, Yüksekova, Nusaybin ve Şırnak meskûn mahal operasyonlarında 2016 yılında önemli tecrübe kazanan JÖH ve PÖH’lerin her türlü doğa koşulunda operasyon kabiliyetine sahip olduğuna dikkati çeken güvenlik kaynakları, JÖH ve PÖH timlerinin de dahil olmasıyla harekâtın daha da hızlanacağını kaydetti.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.