Published On: Wed, Feb 28th, 2018

Beyaz Saray’da Trump’ı etkileyen ayrılık

Share This
Tags

– Trump’ın en yakınındaki isim, 29 yaşındaki İletişim Direktörü eski manken Hicks de istifa edeceğini açıkladı

– İstifaların rutin hale geldiği Beyaz Saray’daki en son istifayla ilgili açıklama yapan Trump,  “Hope Zeki, düşünceli ve muhteşem bir kişi. Onu özleyeceğim.” dedi

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump’ın İletişim Direktörü eski manken 29 yaşındaki Hope Hicks’in de Beyaz Saray’daki görevinden istifa edeceği açıklandı. İstifaların rutin hale geldiği Beyaz Saray’daki en son istifayla ilgili açıklama yapan Trump,  “Hope mükemmel biri ve son üç yılda çok güzel işler yaptı. Zeki, düşünceli ve muhteşem bir kişi. Onu özleyeceğim.” dedi.

Beyaz Saray, Başkan Trump’a en yakın isimlerden ve Beyaz Saray’da görev yapan en genç İletişim Direktörü Hicks’in istifa kararı aldığını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde bu görevden ayrılacağını duyurdu.

Hicks’in  ayrılma kararıyla Trump yönetimindeki Beyaz Saray’da bir yıl içinde 3’üncü İletişim Direktörü istifa etmiş olacak.

Başkan Trump’ın en uzun süre birlikte çalıştığı ve seçim çalışmalarından yanında bulunan eski manken Hicks, Ağustos ayında Anthony Scaramucci’nin istifasından sonra Beyaz Saray’ın iletişim direktörlüğüne atanmıştı.

Trump: Onu özleyeceğim

Trump, Hicks’in istifasına ilişkin açıklamasında “Hope mükemmel biri ve son üç yılda çok güzel işler yaptı. Zeki, düşünceli ve muhteşem bir kişi. Onu özleyeceğim. Önüne çıkan farklı fırsatları değerlendirmek istediğini bana söylediğinde anlayışla karşıladım. Eminim gelecekte yeniden birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Hicks’in, ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi’ne Rusya’nın ABD seçimlerine müdahalesi ile ilgili verdiği ifadeden sonra istifa edebileceği belirtiliyordu.

Hicks’in ifadesinde, ABD Başkanı Trump’a arada sırada ‘beyaz yalanlar’ söylediğini belirtmişti.

Bu arada, Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Hicks’in istifasıyla ilgili soruya verdiği yanıtta, istifa kararının komiteye verdiği ifade ile ilgili olmadığını belirtti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>