Çocuk istismarına Türkiye’nin çözümü “kimyasal hadım” olabilir

ANKARA – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çocuk istismarı konusunda “kimyasal hadım” konusunun birkaç gün içinde gündeme gelebileceğini bildirirken, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ”hadım da dahil” konunun görüşüleceğini belirtti.

Adalet Bakanı Gül, çocuk istismarıyla ilgili açıklamasında ”Mahkeme kararıyla, infaz süresince, kimyasallarla cinsel isteği azaltma ve ortadan kaldırma konusunu birkaç gün içinde yürürlüğe koyma hususunda irademiz var” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da ‘çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarıyla’ ilgili şunları kaydetti:

”Cezalarda bir artırım yapılma ihtimali var, bu artırım yapılırken kademelere dikkat edilecek. 12 yaşın altındakilere ceza müeyyidesi daha fazla olacak. Zaten dünyanın her yerinde böyle, bizim mevzuatımızda da böyle.

Sağlık Bakanı Demircan

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin çocuk istismarında kimyasal hadımla ilgili sorusunu cevaplarken yaptığı açıklamada, bir gazetecinin konuyla ilgili sorusuna ilişkin şu cevabı verdi:

“Başbakan Yardımcımız, Hükümet Sözcümüz açıkladı. Bir komisyon kuruluyor. Bu komisyon bu konuyla ilgili her şeyi masaya yatıracak. Vatandaşımızın tüm duyarlılığı dikkate alınarak, konuyla ilgili çalışmaları yapacak ve kamuoyuyla paylaşacak”

 

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.