Olkan Soycan “Hedefim kalıcı olmak!”

Eren Abdullahoğlu (Turkish Journal) – “Medcezir”, “No: 309” ile “Fazilet Hanım ve Kızları” dizilerinde rol alan başarılı model Olkan Soycan “Hedefim film sektöründe kalıcı olmak!” diyor.
Türkiye’de gelişmekte olan dizi film sektörü çığ gibi büyümeye devam ediyor. Çektiği dizileri dünya pazarına ihraç etmeye başlayan film sektörü bu konuda oldukça büyük gelir elde etmeye devam ederken, tv kanalları reyting kırmak için birbirleriyle adeta yarış halindeler.
Buna bağlı olarak dizi film yapımcıları da dizilerde uyunculuk yapanların çoğunu profesyonel oyunculara yer verip izlenme reytingi kırıyor ve usta oyuncular da dizi başı büyük rakamlara imza atıyor.
Bu konuda her geçen gün yeni oyuncular da bu filmlerde görev almak ve kendilerini kanıtlamak için iyi bir eğitim sınavından geçiyorlar.
Film sektöründe kaliteli projelerle kendilerini kanıtlamış olan ajanslarda dizilere yeni yetenekleri yönlendirmeye devam ediyor. Bazı yetenekli genç isimler ise kendi görüntüleri ile dikkat çekerek film şirketleri ve yönetmenlerle bağlantıya geçiyor.
Bunların arasında iki yıl önce Samsun’un ilçesi Çarşamba’dan istanbul’a gelerek oyunculuğa başlayan Olkan Soycan, oyunculuğa nasıl başladığını şöyle açıklıyor:
“Bir yakın arkadaşımın vasıtası ile bir film ajansına yazıldım. Ajansın dikkatini çektim ve bana ilk olarak ‘No 309’ adlı dizide rol verdiler. Kısa bir rolüm oldu ancak çok heyecanlandım ve işimi severek yaptım. Daha sonra fazla eğitim almam gerektini fark ettim ve Ayla Algan Sanat Akademisine yazılıp oyunculuk ve kamera onu eğitimi aldım. Ardından “Fazilet Hanım ve Kızları” adlı dizide kısa bir rolüm daha olduktan sonra ‘Medcezir’ adlı dizide kısa bir görev aldım. Oyunculuk konusunda son derece kendime güveniyorum, modellik için de yüzümün iyi olduğunu söylüyorlar, şuan da Silvio Massimo erkek giyim firması ile modelik çalışmalarını sürdürüyorum.”
Yakışıklı ve genç oyuncu hedefinin film sektöründe iyi bir yer edinmek olduğunu ve bunu başaracağına inandığını söylüyor.
,

Leave a Reply

Your email address will not be published.