2 bin 500 emekli özel harekatçıdan “Zeytin Dalı”nda görev alma başvurusu

İZMİR – İzmir’de 2 bin 500 emekl’ özel harekatçınin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de yürüttüğü, Zeytin Dalı Harekatı’nda gönüllü görev almak için başvurusunda bulunduğu bildirildi.

2 bin 500 özel harekatçıyı temsilen toplanan özel harekatçılar, İzmir Valisi Valisi Erol Ayyıldız’a, TSK’nın  temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda her an göreve hazır olduklarını belirten bir dilekçe verdi.

Daha sonra Valilik önünde basın açıklaması yapan özel harekatçılar, özel harekatın emeklisinin olmayacağını ve harekete geçmek için sadece bir emir beklediklerini bildirdiler.

Türk Emekli Polis Özel Harekatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Yenen burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Emekli Polis Özel Harekatçılar hayatlarını savaşmaya ve milletimizin bekasına adamış Türk milletinin sevgisini ve takdirini kazanmış kahramanlardır. Bu kahramanlar 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün de göreve hazırdır. Emrinizi bekliyoruz. PKK’nın da DEAŞ’ın da YPG’nin de kökünü kazımaya hazırız. Kahraman ordumuzun yanındayız. Her daim göreve ve şehadete talibiz”

Leave a Reply

Your email address will not be published.