Published On: Thu, Jan 11th, 2018

Kaliforniya’da sel ve heyelanda 48 kayıp 17 ölü

Share This
Tags

LOS ANGELES (TURKISHJOURNAL) – ABD’nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bugüne kadar 17 kişinin hayatını kaybettiği ve 48 kişinin kayıp olduğu bildirildi. Doğal felaket nedeniyle Los Angeles yakınlarındaki yerleşim yerleri boşaltıldı.

Aralık ayında orman yangınlarından büyük maddi zarara uğrayan ve can kayıplarının yaşandığı Los Angeles’ın kuzeyinde şimdi de salı günü başlayan şiddetli yağışların neden olduğu sel ve heyelan felaketi yaşnıyor.

Şu ana kadar en az 17 kişinin öldüğü, 48 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Aralık ayında orman yangınları nedeniyle evlerini terketmek zorunda kalan Santa Barbara sakinleri en son olarak şiddetli yağışlar nedeniyle yapılan gönüllü tahliye çağrısının ardından bölgeyi tahliye etmeye başladılar.

Orman yangınlarında zarar gören bölgelerden Montecito kentinde de onlarca bina seller ve toprak kayması yüzünden zarar görürken, can kayıplarının çoğunun Los Angeles bölgesinde meydana geldi.

Afet etkili olduğu bölgelerde 300’den fazla kişi helikopterlerle kurtarıldı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>