Published On: Sat, Nov 25th, 2017

ABD’de Türk restoranından evsizlere ücretsiz “Şükran Günü” yemeği

Share This
Tags

blasio_alibaba

NEW YORK- ABD’de perşembe günü kutlanacak “Şükran Günü” (Thanksgiving Day) dolayısıyla Türk restoranı Ali Baba Terrace tarafından New York’taki evsizlere ve yardıma muhtaç kimselere yemek dağıtıldı.

New York Polis Departmanı (NYPD) Müslüman Memurlar Derneğinin de destek verdiği yemekte, Ali Baba Terrace restoranında hazırlanan yiyecekler New York’taki evsizler ve yardıma muhtaçlara ücretsiz servis edildi.

New York’un Manhattan bölgesinde Birlşemiş Milletler’in karşısında Dag hammarskjoldi Park’ta verilen yemeğe Amerikalılar büyük ilgi gösterdi.

Restoranın sahibi Ali Rıza Doğan, yemeğin ardından yaptığı konuşmada, “Hangi dinden, hangi ülkeden veya hangi renkten olmanızın hiçbir önemi yok. Hepimiz insanız. Siz de benim ailemsiniz.” diyerek, yemeğe katılanlara teşekkür etti.

ABD’de her yıl resmi tatil olan Şükran Günü, bir yılki nimetlere şükür niteliğinde hindinin ana yemek olduğu sofrada aile üyelerini bir araya getiriyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>