Ulukaya, Time Dergisi’nin En Etkili 100 ismi arasında

NEW YORK (TURKISHJOURNAL) – Chobani markasıyla ABD’de gıda sektörünün en büyüklerinden olan Türk iş adamı Hamdi Ulukaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD’deki ünlü kadın aktivist Lind Sarsour’un da aralarında olduğu Time Dergisi’nin En Etkili 100 ismi arasına girdi.

TIME dergisinin dünyadaki en etkili 100 kişiyi sıraladığı geleneksel TIME 100 listesi açıklandı.

Derginin dünyanın dört bir yanında, “kuralları çiğneyen, rekorları kıran, sessizliği bozan ve sınırları yıkarak aslında neler yapabileceğimizi ortaya koyan” kişiler arasından seçtiği Dünyanın En Etkili 100 ismi arasına bu yıl ABD’deki başarılı Türk iş adamı Hamdi Ulukaya da girdi. Ulukaya, bu yıl listeye dahil olan tek Türk iş insanı oldu.

Dergide yayınlanan makalede Ulukaya’nın, iş dünyasına getirdiği yenilikçi liderlik modeli ve mülteci sorununun çözümüne yönelik çalışmaları nedeniyle 5 ayrı kategoride hazırlanan listenin “Öncüler” kategorisinde yer bulduğu belirtildi.

Türkiyeli iş adamı Hamdi Ulukaya, Amerikan TIME dergisinin her yıl geleneksel olarak yayınladığı dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde yer aldı. Ulukaya, 2017 TIME 100 listesinin “Öncüler” kategorisine bu yıl Türkiye’den dahil olan tek isim oldu.

Listede kimler var?

Bu yıl 14. kez hazırlanan TIME 100 listesi, Öncüler, Titanlar, Sanatçılar, Liderler ve İkonlar olmak üzere 5 ayrı kategoride dünyanın en etkili isimlerini belirliyor. Hamdi Ulukaya’ya “Öncüler” kategorisinde yer veren dergi, “Liderler” kategorisinde Recep Tayyip Erdoğan, Donald Trump, Vladimir Putin, Papa Francis; “Sanatçılar” kategorisinde Emma Stone, Alicia Keys, John Legend, “Titanlar” kategorisinde ise LeBron James, Daniel Ek ve Jean Liu ve “İkonlar” kategorisinde Margaret Atwood, Neymar, Viola Davis gibi isimleri 2017 listesine dahil etti.

Listede bu yıl yer alan isimler arasında, önceki yıllar Beyaz Saray tarafından “Değişim Şampiyonları” arasında gösterilen, Filistin asıllı Arap-Amerikan sivil haklar aktivisti Linda Sarsour da bulunuyor.

 

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.