Published On: Sat, Mar 18th, 2017

ABD’deki “40 yaş altı en etkin 40 Türk genci” ödüllendirildi

Share This
Tags

San Francisco Silikon Vadisi’nden New York finans dünyasına, spordan sanata, film endüstrisinden mühendisliğe kadar ABD’deki en etkin 40 Türk genci New York’ta yapılan özel törenle sahiplerini buldu.

ABD’nin farklı eyaletlerinde yaşayan 8 danışma kurulu üyesi ve ‘TurkofAmerica’nın’ yayın kurulu üyeleri tarafından çok sayıda aday arasından yapılan seçimle belirlenen 40 başarılı ve etkin Türk’e ödül verildi.

 

ABD’de 2002 yılından bu yana İngilizce yayımlanan “Turk of America” adlı iş dergisi, bu ülkedeki Türkler arasında “40 Yaş Altı En Etkin 40 Genç” adlı bir sıralama yaptı.

New York Marriot Marquis Hotel’de düzenlenen ödül töreni, TOA Consulting firması tarafından organize edildi ve ana sponsorluklarını Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK) ile hayırseverlik derneği olan Turkish Philanthropy Fund üstlendi.

TurkofAmerica Kurucu Ortağı ve Genel Yayın Yönetmeni Cemil Özyurt açılış konuşmasında, daha önceki yıllarda TurkofAmerica’nın “Amerika’nın En Etkin 50 İsmi” ve “ABD’deki En Etkin 30 Türk Kadını” ödüllerini verdiğini hatırlatarak, bu seneki ödüller için de Silikon Vadisi’nden New York finans dünyasına, sanat dünyasından mühendisliğe farklı sektörlerde çalışan ve 40 yaşın altında olan ABD’deki başarılı 40 Türkün seçildiğini söyledi.

TOA Consulting Yöneticisi Cüneyt Gürkan da törendeki katılımcıları Türk Hayırseverlik Fonları’na (Turkish Philanthropy Funds –TPF) destek olmaya çağırdı ve ödül gecesinde toplanan bağışların Türkiye’deki kadınlara ve çocuklara yardımcı olacağını dile getirdi.

Törende, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Yvette D. Clarke’ın gönderdiği video mesajı gösterildi. Clarke mesajında, ödül sahiplerini kutlarken, başarılarının “olağanüstü” olduğunu ifade etti ve Amerikan toplumuna katkılarından dolayı Türk insanlarına, TurkofAmerica dergisine, TOA Consulting firmasına, TAİK ve TPF’ye teşekkür etti.

TPF Yöneticisi Şenay Ataselim de ABD’deki Türkleri hayırsever amaçlara katkıda bulunmaya davet ederken, hayırseverliğin insanlara verilmesi gereken bir “seçim” olduğunu kaydetti. Ataselim, TPF sayesinde toplanan 26 milyon doların Türkiye’de 60’dan fazla şehirde 100’ü aşkın projede kullanıldığını vurguladı.

Törende, bankacılık ve finansal kurumlar alanındaki ödül, ABD’deki First Republic Bank’in Kıdemli Başkan Yardımcısı, CIO ve Co-Risk Yönetimi Başkanı Hafize Gaye Erkan’a verildi.

Törene Altın Küre (Golden Globes) Jüri Üyesi Barbaros Tapan, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Networking Strateji Grup Başkanı Emine Perviz Erdem, sivil toplum kuruluşu EastWest Institute Yöneticisi William J. Parker III ve New York Belediyesi Kamu İşleri Kıdemli Danışmanı Sarah Sayeed de katıldı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>