Mülteci dostu Kanada’da camiye terör saldırısında 6 kişi katledildi

Batının mültecilere en sıcak bakan ülkelerden Kanada’da camide 6 kişi katledildi. Kanada Başbakanı  Trudeu, Trump’ın göçmen karşıtı kararına karşı “Mülteciler bizim ülkemize gelebilir” demişti

 

TORONTO (TURKISHJOURNAL) – Kanada’nın Quebec City kentinde daha önce kesik bir domuz kafası bırakılan camiye yatsı namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti.​

Quebec eyaletinin başkenti olan Quebec City’de Quebec City İslam Kültür Merkezi’ndeki cami, yaklaşık 40 kişinin yatsı namazı kıldığı sırada kimliği henüz belirlenemeyen silahlı 3 kişinin saldırısına uğradı.

Polis, saldırıyla ilişkili olduğu belirtilen 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Quebec City kentinde camiye düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili “Bu gece Kanadalılar, Quebec’teki bir camiye korkak saldırıda hayatlarını kaybedenler için üzülüyorlar. Düşüncelerimiz mağdurlarla ve aileleriyle birlikte” ifadesini kullandı.

– Trudeu, Trump’ın kararına karşı “Mülteciler bizim ülkemize gelebilir” demişti

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, , ABD Başkanı Donald Trump’ın mültecileri ülkesine almak istememesine ilişkin dün yaptığı çağrı “Mülteciler bizim ülkemize gelebilir” ifadesini kullanmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.