‘Başkent Ankara’daki saldırıda Türkiye hedef alındı’

Ankara’daki hain saldırının ardından 3 gün yas ilan edildi

Başbakan Davutoğlu, Ankara’daki saldırıya dair, “Bu saldırı tek bir gruba, o mitinge katılan vatandaşlarımıza ya da bir siyasi topluluğa karşı değil, ülkemizin bütününe karşı yapılmıştır” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:

“Ülkemiz, halkımız ve demokrasimiz büyük bir terör saldırısıyla hedef edinilmiştir. Bu saldırı herhangi bir şekilde tek bir gruba, o mitinge katılan vatandaşlarımıza ya da herhangi bir siyasi topluluğa karşı değildir. Bu saldırı, ülkemizin bütününe karşı yapılmış bir saldırıdır”

Saldırının iki canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğine dair çok kuvvetli emareler olduğunu belirten Davutoğlu, “Bu saldırı ülkemizin huzuruna, istikrarına doğrudan bir saldırıdır. Bu saldırı halkımızın her kesiminedir. Eminim bugün ülkemizin her yanında bütün vatandaşlarımız bu saldırıyı kendilerine, ailelerine, evlatlarına yapılmış bir saldırı olarak görmüşlerdir” şeklinde konuştu.

Davutoğlu, Ankara’daki terör saldırılarıyla ilgili “Şundan emin olunuz ki bu saldırı kim tarafından yapılmışsa, hangi örgüt bunları desteklemişse, arkalarında hangi gizli odaklar desteği sağlamışsa, hepsi ortaya çıkarılacak ve hak ettikleri şekilde cezalandırılıp, hukuka teslim edilecektir” dedi.

Siyasi liderlere bir kez daha çağrı yapmak istediğini kaydeden Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

“Terörü, yapana göre değerlendirmeyelim, mağduruna göre de değerlendirmeyelim. Terör mağdurlarının hepsi mağdurdur ve onların hepsinin hukukunu korumak hepimizin vazifesidir. Terörü yapan da kim olursa olsun suçludur, katliam yapan insanlık düşmanlarıdır. Onlara karşı da omuz omuza duralım.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.